מדרגות שכר עבור מפתחי אפליקציות

אחד השיקולים שאתם לוקחים בחשבון רגע לפני שאתם נרשמים ללימודי תואר או קורסים מקצועיים, הוא השיקול הכלכלי והאופק התעסוקתי: עד כמה התחום אותו אתם עתידים ללמוד מתגמל ועד כמה יש לו ביקוש? בכל הקשור לתחום של מפתחי אפליקציות, אתם יכולים להיות שקטיםואולי אף שקטים מאד. עם סיום הלימודים שלכם בהצלחה, תוכלו להשתלב במשרות גם בתוך חברות היי-טק, וגם תוכלו לפעול כמפתחים עצמאיים שעובדים לפי פרוייקטים מזדמנים. ומה באשר לשכר שלכם? גם כאן צפויה לכם הפתעה. מהן המדרגות של שכר מפתח אפליקציות? המדריך המלא לפניכם:


אפשרות התעסוקה: עצמאי או שכיר

ראשית, חשוב להתעכב על הנתון הבא: בעוד ישנם מקצועות שבהם לא תוכלו לפעול כעובדים עצמאיים, ישנם מקצועות שדווקא כן. תחום של פיתוח אפליקציות הוא אחד מאותם תחומים המאפשרים לכם לעבוד על פי הפורמט המתאים לכם באופן אישי. מעבר לכך שתוכלו לעבוד או כשכירים או כעצמאיים, הרי שגם תוכלו לעבוד בשתי משרות במקביל בהיקפים שונים. מדוע מידע זה חשוב? מאחר וגם פורמט התעסוקה שלכם ישפיע על מידת התגמול והשכר. כל עוד אתם עובדים בתוך ארגון גדול או חברה קטנה, הרי שעליכם לצבור ותק על מנת להגיע לקצה הקרחון. מנגד, כשאתם פועלים עצמאית, תוכלו לדרוש על פי איכות וטיב העבודה שלכם את השכר שאתם מאמינים כי הוא מגיע לכם.


עוד הרבה לפני השכר – הביקוש למפתחים

לצד אפשרויות התעסוקה הקיימות בפניכם, הרי שגם יש לתחום בו אתם עוסקים ביקוש רב. אם ישנו תחום שנמצא כאן כדי להישאר, הרי שהוא התחום של פיתוח האפליקציות. בכל יום משתמשים ברחבי העולם מורידים כמות אדירה של אפליקציות אל המכשירים החכמים, כך שמדובר על תנועה דינאמית שהביקוש לה לא פוסק. היכן שיש ביקוש – גם יש כוח והוא הכוח שלכם. האפליקציות הראשונות שירדו אל המכשירים הסלולארים היו משחקים ואפליקציות בידוריות יותר, אך כיום מדובר על סמל סטטוס שכל מותג רוצה להיצמד אליו. כך, גם אתם עושים שימוש באפליקציות שונות ומגוונות שדרכן אתם מקבלים שירות טוב יותר. תחום פיתוח האפליקציות נמצא במגמת נסיקה וכך גם אתם מרוויחים:


אז כמה מרוויח כיום מפתח אפליקציות?

אז מה המספרים מספרים? גובה שכר מפתח אפליקציות מושפע מכמה אלמנטים: הניסיון שלכם כמפתחים, הניסיון שצברתם בתוך החברה בה אתם עובדים, תחום ההתמחות שלכם, גודל הפרוייקט, סוג הפיתוח וגם גודל החברה בה אתם עובדים. ככל שתעבדו בחברה גדולה יותר – כזו עם שלוחות בינלאומיות, הרי שמדובר על חברות המחזיקות גם בתקציבים שמנים יותר. תופתעו או לא, אך תחילת הדרך שלכם כבר היא מעלה אתכם על דרך המלך: מפתח אפליקציות צעיר שהספיק לצבור ניסיון של שנה אחת בלבד בפיתוח, יכול להשתכר בשכר ממוצע של כ-18,000 שקלים בחודש. לאחר שתצברו ניסיון ותגיעו לחמש שנות ניסיון, השכר שלכם יכול להגיע גם לכ-30,000 אלף שקלים.

את התחום שלכם פיתוח האפליקציות ניתן ללמוד בקורסים ממוקדים המעניקים לכם את כל שנדרש לכם על מנת לצאת לעולם התעסוקה. לא רחוקים כלל הימים בהם לימודי התואר היו הנחשבים ביותר, והם אלו שהעניקו לסטודנטים את הראש השקט כי העתיד שלהם מובטח. לא רק שהשכר המוצע לכם כמפתחים הינו שכר נאה לכל הדעות, אלא שהוא גם נמצא במגמת נסיקה. בשנה אחת, עלה שכר מפתח אפליקציות צעיר מ-14,000 שקלים לחודש לכיוון ה-18,000 שקלים בחודש. הפכו גם אתם את התשוקה שלכם למובייל, יצירה, טכנולוגיה ואנשים לקריירה הבאה שלכם!

 

 

לקבלת הצעה להליך אפיון ופיתוח או הכוונה וייעוץ לבניית אפליקציה צרו קשר